| SebyFlorin2000 a întrebat:

Recent m-am apucat de Metin2 pe un server privat unde exista moduri 32k (32676) si as vrea sa stiu cum sa fac moduri perfecte la un sura arme magice. Sa am si damage dar si viata. Stiu ca trebuie INT dar am incercat o gramada de combinatii si nu imi iese nimic. Dau Funda! happy

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Orice servar de Metin2 ca este vorba de status sau item maximul care poti sa il pui este de 32676 mai pe scurt 32k.

2 Daca iti pui VIT si INT la sura este cel mai bine (ai si Viata dar si magie).
Daca le ai pe astea doua moduri cu 32k poti sa fii de neinvins.
Daca ai 32k VIT (iti creste automat si defensiva) iar daca ai INT (iti creste si STR automat).
Cu Inteligenta si Vitalitate poti sa ai cel mai bun sura.

3 Iar daca vrei sa pui la Sura arme magie sa fie puternic si in lupte mari cu oameni din staff poti alege aparare anti otrava...

4 Daca chiar vrei un sura perfect iti zic cu 5Bns:
Coif
-Rezistenta Magica
-Semi-Oameni
-Rezistenta foc
-Sansa de a evita atacul cu sageti
-Sansa de Otravire

Colier
PV (Ori VIT)
Aparare Sabie
Aparare 2 Maini
Aparare Pumnal
Aparare Sageti

Cercei (LVL 54)[Ori cu INT mare]
Semi-Oameni
Aparare Sabie
Aparare 2 Maini
Aparare Pumnal
Aparare Sageti

Bratara
PV sau (VIT)
Rezistenta Magie
Patrundere
Semi-Oameni
Rezistenta Foc

Scut
INT ori Dex
STR Ori VIT
Imun necunostinta
Semi-Oameni
Si sansa de a bloca un atac corporal

Papuci.
VIT sau PV
Aparare Sabie
Aparare 2 Maini
Aparare Pumnal
Aparare Clopot sau Sansa de critica

Armura:
PV sau VIT
Aparare Sabie
Aparare 2 Maini
Aparare Pumnal
Aparare Sageti

ARMA:
Semi-Oameni
Sansa critica
Patrunzatoare
INT sau VIT
STR sau DEX

1 răspuns:
| zalamba a răspuns:

Http://mt2milenium.com/.
Acesta este un metin old school, adica maxim 99, posedata, triton. Este pvm mediu, are costume implementate, donatiile nu inseamna aproape nimic pe server. Este deschis de 14 zile, si au fost inregistrati in jur de 300 playeri. Deci este la inceput, vei farma si vei face iteme usor pana se mai populeaza. Ma gasesti in joc Andrei daca ai vreo nelamurire:D