| andreibaraian a întrebat:

Se poate face live pe youtube cu ajutorul FFSPLIT? Daca da imi puteti da un tutorial?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

TRANSMITE LIVE de pe calculator pe YouTube prin Google Plus cu Hangouts On Air https://www.google.com/intl/ro/+/learnmore/hangouts/onair.html
Intra în contul tau Google, porneste un Hangout si bifeaza caseta Enable Hangouts On Air. Va trebui sa asociezi contul tau YouTube cu cel Google, în cazul în care nu ai facut asta deja. Apoi, mai ramâne sa apesi butonul Start Broadcast pentru a transmite live pe YouTube (via G+), dupa care vei primi si un script pentru a distribui transmisiunea live si pe alte retele sociale.

| andreibaraian explică (pentru neluL):

Nu exista nici un program de genu Xsplit sau FFsplit care sa ma ajute la livestream pe youtube?

| neluL a răspuns (pentru andreibaraian):

Ambele programe exista! Cu FFsplit iti faci un stream dar nu poti emite live pe youtube si cu Xsplit vezi aici http://youtu.be/wbODZjR1ynk
Cea mai buna varianta este Google Plus cu Hangouts On Air

| andreibaraian explică (pentru neluL):

Si folosesc direct Hangouts on Air nu? Adica daca vreau sa se vada doar un joc intru acolo si dau pe fereastra aia nu?

| neluL a răspuns (pentru andreibaraian):

DA! Vezi ca ai in link si prezentarea in josul paginii.

5 răspunsuri:
| ANONIMU435 a răspuns:

Mai bine faci cu google hangouts e usor doar trebuie sa intri la live si sa pivezi casuta aia unde scrie rapid cu hangouts dar hangouts face lag mare lag