| Petruts a întrebat:

Sper ca voi fi inteles prin ceea ce vrea sa spun pentru ca e mai complicat laughing.Cel putin asa mi se pare mie.Problema mea suna asa:de curand cei de la RDS ne-au mutat pe cei care eram pe cablu pe fibra optica (ma refer la conexiunea internetului), iar de atunci netul imi pica din 5 in 5 minute.Sunt sigur ca e o setare din calculator care m-ar putea ajuta pentru ca atunci cand pica netul (modem-ul are aprinse toate led urile,deci ma gandesc ca nu e de la ei,de la RDS), imi apare o fereastra prin care imi zice ca netul a picat iar apoi imediat ori trebuie sa ii dau eu conectare la internet ori se reconecteaza automat dupa cateva secunde.Am tot incercat sa intru prin setarile de la "Internet Connections" dar nu mi pot da seama care e problema. Sper ca m-am facut inteles laughing

4 răspunsuri:
| GabyAdicaEu a răspuns:

Am avut si eu aceeasi problema, trebuie sa sun la ei, iti vor da un site care contine numere pe care va trebui sa intri....sau este de la mufa in care intra cablul inetrnetului in calculator, daca asta e problema trebuie scimbata acea placa. Bafta!

| Petruts explică (pentru GabyAdicaEu):

Ma gandesc sa nu fie ceva de la windows. vreo eroare

| GabyAdicaEu a răspuns (pentru Petruts):

Nu cred, ce windows ai?

| Petruts explică (pentru GabyAdicaEu):

Xp