| InvincibleKillZ a întrebat:

Spuneti-mi si mie niste jocuri Shooter, Horror, Survival ( de preferat sa fie multiplayer).

Răspuns Câştigător
| N0xEterniS a răspuns:

The Forest - Producatorii mai au mult de lucrat la joc, e inca in alpha sau beta, nu sunt toate puse cap la cap. E survival horror multiplayer. Esti un supravietuitor pe o insula plina de canibali si malformati. Construiesti cabane, zid, barci, unelte, aduni provizii, incerci sa supravietuiesti singur sau cu prieteni.

Don't starve together - Survival cu un pic de horror. Mai multe caractere, fiecare cu avantaje si dezavantaje, tot la fel faci crafting, aduni provizii singur sau cu prieteni.

DayZ - Multiplayer cu zombies. Dar in joc ti-e mai frica de alti jucatori decat de zombies. Aduni arme, echipament, mancare, apa si incerci sa supravietuiesti singur sau cu prieteni.

H1Z1 - Gen DayZ, auzisem ca e mai mult pay2win, nu stiu daca merita.

ARK: Survival Evolved - Survival, crafting si building cu dinozauri, multiplayer

Rust - O combinatie intre DayZ si minecraft, multiplayer

Single player

- Don't Starve. E mult mai fain single player. Crede-ma am 90 ore in single player si 20 in multiplayer, sunt o gramada de avantaje sa joci singur.

This War of Mine - controlezi 4 supravietuitori pe timp de razboi. Ai nevoie de mancare, medicamente si alte chestii gen combustibil, piese pentru a construi. Ziua ai grija de ei, le spui ce sa faca etc si noaptea te duci sa adunci provizii, sa furi, sa omori daca vrei si alegi care sa stea de pasa, care sa doarma. Jocul are si o chestie de moral, posibil ca supravietuitorii sa cada in depresie si sa se sinucida.

The long dark - Supravietuire. Ai nevoie de haine, mancare, apa cam ca si celelalte

Banished - Construiesti un sat si ai grija de populatie.