| Dragosas a întrebat:

Stie careva de ce mi se retrage armata in Rome Total War? Chiar daca o am de 2 ori mai mare.
Aaa si daca aveti puteti sa imi dati un hack pentru bani?

2 răspunsuri:
| Andrei7520152 a răspuns:

Nu e asa complicat. Nu trimiti o armata de tarani (Peasants sau Town Watch) in lupta ca aia fug la prima ocazie (nu au un Morale foarte ridicat). Cumpara soldatii cei mai buni si combina toate trupele (arcasi, cavalerie, soldati etc intr-o singura armata). Invata sa joci mai atent sau incearca sa joci la o dificultate mai scazuta.

| Dragosas explică (pentru Andrei7520152):

Aaaa pai sunt incepator la battle e easy si la campaingn la fel doar ca eu mi-am construit baraca de armata si am razboinici buni