| Al3X044 a întrebat:

Sunt intr-o dilema... Vreau sa achizitionez un laptop de gaming (pana in 4000 lei) si ma gandeam daca nu cumva stiti voi vreo oferta mai buna. Este vorba despre un Lenovo y510p ( http://www.pcgarage.ro/......2gb-black/ ). Va rog sa nu postati link-uri cu laptopuri care nu se mai pot gasi.
Multumesc anticipat :)

7 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Wow! Cu banii aia iti faci un pc smecher, care e de 5-6 ori mai bun ca laptop-ul ala

| Al3X044 explică (pentru bogdan324):

Mda... Nu multumesc! Vreau un laptop.

| bogdan324 a răspuns (pentru Al3X044):

Bine,uite unul mai bun ca ala
http://www.pcgarage.ro/......2gb-black/
Cu asta joci gta 4 pe setari aproape maxime

| Al3X044 explică (pentru bogdan324):

Mersi de sugestie. nu stiu daca ar fi mai bun pentru ca procesorul e doar dual. Intr-adevar placa video este mai buna decat cea de la Lenovo si ramul este dublu, dar te asigur ca nu ai nevoie de atata ram pentru jocuri. Mi-as fii luat unul cu placa vodeo gtx, dar cu procesor quad core... sarea destul de mult peste pretul meu. Mare diferebta intre cele 2 placi video nu este (tot 2gb, tot gddr5, iar frecventa la care ruleaza e aprox aceeasi).
By the way... produsul la care mi-ai dat linkul este momentan indisponibil pe stoc happy

| bogdan324 a răspuns (pentru Al3X044):

Dar de ce vrei laptop pentru jocuri? Mie mi se pare o mare risipa de bani, ca peste cativa ani o sa iti intre praf in el, o sa se miste mai greu, chiar daca il duci la service sa ti-l curete aia, diferente mari nu o sa fie

| Al3X044 explică (pentru bogdan324):

Nu vreau laptop doar pentru jocuri. Eu am avut un pc care nu era al meu (poveste lunga) si acum nu mai pot beneficia de el. De aceea, vreau sa imi iau un laptop bun pe care sa il folosesc ca main (ca principal). Partea cu praful nu ma deranjeaza pentru ca, din cate stiu eu, se poate curata destul de usor.

| bogdan324 a răspuns (pentru Al3X044):

Bine,atunci il iei pe ala care ti l-am aratat, e mai bun in jocuri si nu ai tu nevoie de quad core, un dual core e ok, in plus la cat de buna e gtx 660m o sa compenseze tot, are memorie bandwidth de 64gb/s in timp ce gt 750m are doar jumatate, are gddr5(gt 750m are gddr3)