| Monster97 a întrebat:

Sunt jucator de Minecraft si am vazut pe youtube pe unu care juca si putea sa puna un scris sus asa si sa il vada oricat de departe se ducea... el a scris "Adapost" si as vrea sa stiu cum pot face si eu la fel

1 răspuns:
| RollerCoaster123 a răspuns:

Sunt moduri. Aceste 'moduri' sunt modificatii facute de oameni pentru a imbunatati experienta de joc. Cunosc cateva moduri care pot face ce ai descris tu. Acestea sunt:Journey map, Ray's minimap, MapWriter etc. Ca sa vezi un tutorial pentru cum sa instalezi si sa rulezi, trebuie sa intri pe youtube, si sa scrii "Tutorial instalare Minecraft Forge". De cand Microsoft a cumparat minecraftul nu se prea mai vad versiuni de forge pentru minecraft 1.8, ci doar pentru 1.7.10, 1.7.2, 1.6.4 etc. Sper ca o sa reusesti sa instalezi si forge si moduri dupa cum ai dorit.
PS: Acel om ar fi putut folosi redstone ceea ce e mult mai complicat dar mai interesant si amuzant de facut.
Distractie placuta!