| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac ca sa nu mai fiu asa geloasa?

Iubitul meu rade cand sunt geloasa pentru ca fac botic dar stiu ca in sufletul nu ar vrea sa fiu asa.

Cand zice ceva de o fata sau de felul cum arata, simt ca iau foc pe interior. Si imediat cuvintele mi se opresc si nu mai stiu ce sa zic. Dupa el incepe sa rada si sa ma pupe. As vrea sa am alta atitudine dar nu pot.

Sunt cu el de 2 ani si 2 luni >[:"] si desi stiu si mi-a demonstrat ca numai eu contez pentru el, nu stiu ce se intampla cu mine.

Probabil din cauza unor colege de-ale lui care se dadeau la el, mi-am pierdut increderea in mine si le vad ca pe o amenintare. Normal, eu ce sa inteleg cand ii trimiteau mesaje de genu ' vii sa invatam pe covor? ' si mai mult, ii zicea sa cumpere si un suc daca se ducea. Sincer, putea sa puna doar 'vii sa invatam?' dar se vedea ca nu ii ardea de invatat[straight face].
El le considera niste proaste si eu la fel laughing.

Si ce ma enerveaza cel mai mult e ca aceste 2 tipe, intreaba mereu de mine de parca ma stiu de undeva. Nu m-au vazut in viata lor (; x ) si intreaba mereu ce mai fac raised eyebrows Probabil vor sa vada daca mai e cu mine ca sa inceapa iar sa se dea la el. PFF.

Deci cum sa reactionez cand vorbeste de o fata? Cum sa ma pot controla sa nu ma bosumflu? [Sorry ca am scris mult ]

Răspuns Câştigător
| noooname a răspuns:

Colegele lui se comporta asa cu el pentru ca il simpatizeaza si si-ar dori sa-l aibe.

Nu mai pune la suflet. Gandeste-te ca el pe tine te iubeste, mai ales ca ti-a demonstrat de multe ori.

Cat despre ''gelozia din tine'', nu stiu ce sa-ti zic. Asa esti tu. Asta e genul tau de fata.

SUCCES IN RELATIE!

9 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Păi e clar că nu poţi fi altfel. Dar încearcă să te obişnuieşti încet cu gândul că el nu te înşeală şi chiar dacă acele persoane încearcă diferite lucruri, el nu va ceda pentru că te iubeşte. E normal să fi nervoasă şi iritată de acele persoane, dar asta e. Nu îi fă " scandal" din cauza asta pentru că practic nu e vina lui. Deci calm. Baftă!

| pwp a răspuns:

Gelozia e o dovada ca il iubesti si tii la el!love struck
nu e nimic rau in a fi geloasa!

| ramona_4785 a răspuns:

Cred ca asta depinde de tine si de felul tau de-a fi, stii unele persoane sunt mai geloase, altele mai putin geloase, tu esti un pic mai geloasa dar nu este asta o problema ci din contra o certitudine ca il iubesti si el stie asta nu degeaba te pupa si rade ca faci "botic"; crede-ma in sinea lui este foarte multumit si bucuros pentru ca acolo unde este gelozie este iubire; un sfat incearca sa razi pe seama asta, poate devii mai indiferenta daca nu poti eu zic sa nu te stresezi, asta esti tu si gata.tongue

| Gioss a răspuns:

Daca nu te vrea el asa geloasa te vreau eu. greu mai gaseti o fata gelosa in ziua de azi laughing laughing

| Gioss a răspuns:

Nu ce ai, cine esti, unde esti sau ce este te face fericit sau nefericit, ci cum privesti aceste date. Din cite se observa cam 90 % din lururile din relatia ta cu el sunt bune si 10% rele. Daca vrei sa fii suparata, ingrijorata si sa faci ulcer la stomac, nu trebuie decat sa te gindesti la cele 10 % si sa ignori pe cele 90% grozave.
Ar trebui sa te bucuri, sti sa iubestiwinking.
In ce priveste persoana lui daca il stresa cu adevarat gelozia ta te lasa pana acum (2 ani si 2 luni.… are performanta, ar trebui sa ii fac o statuie) …. inseamna ca ii place cum imi place si mie, gelozia ma face sa ma simt ca apartin cuiva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@adragutza42, daca esti draguta, imi povestesti si mie o faza? Ca eu imi dau seama ce am langa mine cand nu o sa mai fie straight face Si nu vreau.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt eu paranoica? Oare?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Gioss, n-am zis ca nu ma vrea asa cum sunt. Ma vrea, ma iubeste, ma adora si nu l-as inlocui cu nimeni:X Ma completeaza perfect. Bineinteles si eu il iubesc si il vreau si il ador si ii zic intruna ca il iubesc si in fiecare seara de abia astept ziua de maine ca sa ne vedem :X

| ИʋмɛƧɛcяɛт a răspuns:

Ce emotionant.As vrea si eu sa ma pupe sa-mi treaca. Dar pe mine se supara imediat.Si ma lasa cu fata la soarestraight face.
In fine.Nu fa nimic. Spune si tu. Da. e adevarat. e foarte frumoasa.In fine.

Fundita?:X