| AnonymuxX a întrebat:

Tocmai mi-am creat un server de samp foarte frumos cu moduri cu tot. L-am deschis am intrat si merge foarte bine.Problema este ca eu tin serverul in calculator nu l-am hostat nicaieri.Am reusit sa conving niste playeri sa intre pe server dar cand ei baga ip-ul de la server in SAMP la favorites serverul meu apare : (Retrieving info) ip...
Si nu stiu ce sa fac am bagat ipul de la calculator + portul :7777, si nu stiu ce e gresit de ce playeri nu pot intra pe server? Raspunsul cel mai bun primeste FUNDA!big grinbig grinbig grin

Răspuns Câştigător
| stefanel11 a răspuns:

Depinde de ip-ul tau...in primul rand nu trebuie sa fie rotabil(adica sa nu se schimba de fiecare data cand resetezi modemu.
2. Exista ip-uri care nu pot tine servere...de exemplu cele de la romtelecom.

3 răspunsuri:
| Assassins a răspuns:

Poti scrie localhost:7777

| dinamovistul19 a răspuns:

Si eu am de la romtelecom ala vechi cu SpeedTouch (negru) si la fel nu merge (dar problema se poate rezolvahappy )

| AnonymuxX explică:

Eu am internet de la clicknet (romtelecom)straight face