| osulica123alexis a întrebat:

Salut TPU, tot incerc sa instalez minecraft dar nu merge, il am cumparat si cand intru pe Microsoft store imi arata urmatoarea eroare "Can't install this app through the Microsoft Store. Check with the app publisher". Stie cineva ce as putea sa fac?

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Pai se pare ca tu ai luat jocul pentru telefon dar vrei sa-l joci pe pc, am dreptate?
Descarca jocul de pe Microsoft store apoi la instalare pune codul care l-ai primit la cumparare, poate va merge dar sanse putine pentru ca tu nu ai cumparat jocul pentru dispozitivul pe care te vei juca...