| darkclonedroid a întrebat:

Va rog imi puteti spune ce inseamna placa video dedicata(cel mai bun raspuns funda)

Răspuns Câştigător
| Zangetsu a răspuns:

Sunt 2 tipuri de placi video: integrata si dedicata
cea integrata, dupa cum ii spune numele este integrata in placa de baza si deseori se hraneste din memoria ram. nu este recomandata pentru jocuri deoarece ofera performante slabe.
placa video dedicata este aceea care intra in slotul pci-express sau agp. arata cam asa http://www.emaramures.ro/......eo%202.jpg

2 răspunsuri:
| Darko18 a răspuns:

Salut, placa video dedicata inseamna ca nu este placa video incorporata in comp. adica este separata de placa de baza big grin

| andreea4959 a răspuns:

Buna,placa video dedicata inseamna ca este speciala pentru jocurile video!
funda?