| R1plax a întrebat:

va rog muult de tot peste 3 ore dau teza la matematica clasa a 7-a si nu stiu cum se fac problemele de geometrie adica alea cu ipoteza demonstratie etc. si nu stiu cum se fac ecuatiile in q si radicalul cu algoritmul va rog frumos cine ma poate ajuta sa ma ajute cu orce din ce am cerut eu va rog frumos. DAU FUNDA TOT CE VRETI NUMAI SA MA AJUTATI

1 răspuns:
| Mariya5 a răspuns:

Nai cum sa inveti lucrurile astea in 3 ore. Uita-te in caietul de matematica.Din cate stiu eu si sunt clasa a 8 a nu iti da nimeni la teza sa calculezi radicalul cu algoritul de extragere(cel mult o descompunere daca e radical din numere mari).