| Butterflyaly a întrebat:

Buna TPU
Ajutati-ma si pe mine sad
Cum sa inteleg problemele la matematica la geometrie
Fac tot ce pot si numai nu-mi intra in cap si nu pot sa le inteleg!
Maine dau teza la matematica si as vrea sa stiu cum se rezolva problememe...
Adica ce pasi trebuie sa urmez
Si apropo sunt in clasa a 7 a
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| χZαнαяєℓ a răspuns:

Bună.
Acum încerci să îngrași porcul în Ajun. Nu! Trebuie să mergi la un alt profesor, de la care poate o să înțelegi. Rezolvă probleme multe dacă reușești să le înțelegi fiind că o să îți intre în mână. Sau dacă nu să te uiți la problemele rezolvate în clasă, poate înțelegi ceva și să reții formulele.
Baftă la teză.

2 răspunsuri:
| MissVamp a răspuns:

Ai nevoie sa mergi la meditatie...

| IoanaaAa3 a răspuns:

In niciun caz nu poti sa inveti sa faci probleme intr-o zi, daca nu ai reusit in atat timp...Incearca sa te mai uiti pe cele facute in clasa, macar invata formulele...Si apoi ar fi ok sa le spui parintilor sa te dea la pregatire! Bafta la teza!:*