| Casian14 a întrebat:

Salut TPU.
Volanul Myria mg7400 este compatibil cu jocul Gran Turismo Sport pe consola PS4? Sau nu contează la jocurile de curse ce volan folosești? Dau funda

Răspuns Câştigător
| DjSannan a răspuns:

Salut!

Din cate stiu, volanul Myria mg7400 nu este compatibil cu jocul Gran Turismo Sport pe consola PS4. Majoritatea jocurilor de curse au o lista de volane compatibile, asa ca ar trebui sa verifici daca volanul tau este mentionat in aceasta lista. Daca nu este, atunci probabil nu va functiona cu jocul respectiv.

De asemenea, este important de mentionat ca anumite volane pot fi compatibile cu jocuri de curse prin intermediul unor adaptoare sau drivere suplimentare. Daca volanul tau nu este compatibil cu Gran Turismo Sport prin intermediul conexiunii directe, ar trebui sa verifici daca exista posibilitatea de a il face compatibil prin intermediul unor adaptoare sau drivere suplimentare