| AlreadyTaken a întrebat:

Vreau să îmi descarc jocul minecraft dar îmi apare mereu o eroare de genul:This application needs Java Runtime Environment 1.7.0.Am încercat să descarc toate versiunile de java de pe site-ul original.Mă poate ajuta cineva?

1 răspuns:
| An_Bogd_1980 a răspuns:

Trebuie sa instalezi programul java, deoarece minecraft este facut in acel program fara acel program nu poti rula jocul. Programul este gratuit si fara virusi o sa-ti las un link catre program. Bafta la joc. https://www.java.com/en/

P.S. : Trebuie sa apesi pe free java download. Dupa daca stii putina engleza te descurci sa-l instalezi, daca mai intampini probleme nu ezita sa mai intrebi poate nu o sa-ti raspund tot eu dar sigur o sa mai fie cineva.