| Andrei_Alex_1997 a întrebat:

Vreau sa imi fac un calculator pentru gaming pana in 750 de e (3200 lei). Fara monitor si periferice doar unitatea.Multumesc

Răspuns Câştigător
| Zangetsu a răspuns:

Ce zici de asta: http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/613276/
de asemenea recomand sa intri pe forumul de la pcgarage si sa faci un thread in sectiunea wishlist pentru a primi mai multe pareri de la specialisti.

3 răspunsuri:
| danutyqwe a răspuns:

Cauta o placa video amd saphire de 1g pe 256b sau de 2g pe 128b. Un procesor tit amd, pe preferinta athlon IIx3 sau un phenom cu 3 core. Un hard nu foarte mare, pana in 500g. O sursa bunicica ar fi de vreo 750w. Ca p baza nu cheltui f mult pe ea ca nu are rost, la fel si cu carcasa. Ram baga macar 8g. Cu vreo 27-30 de milioane faci o confuguratie bunicica

| Andrei_Alex_1997 explică (pentru danutyqwe):

Eu caut mai mult nVidia si Intel decii amd iese din discutie orice ar fi