| Kakeshi a întrebat:

Vreau sa-mi vand contul de steam si sa primesc banii in PayPal. Dupa ce ii primesc este vreo sansa ca persoana care a cumparat sa dea refund (exista optiunea?)

2 răspunsuri:
| TrustMeIKnow a răspuns:

Da, se poate.
Nu recomand sa folosesti PayPal pentru tranzactii de genul, este foarte cunoscut ca paypal este foarte bun la scam-uri de genul.
Foloseste PayPal.ME, ii dai link si o sa iti trimita bani si din cate stiu nu se poate da refund. Daca ai posibilitatea sa faci transfer bancar il recomand mai mult sau BTC/ETH/...

Dar nu cred ca ai vreun cont de steam care valoreaza 500-800 EURO sa merite toata treaba asta.

| ioanaioanaa355673382 a răspuns:

Am cautat si eu pe net, nu stiu sigur
https://forum.softpedia.com/topic/818181-paypal-disputa-returnare/
Asta e ce am gasit, mai multe poti cauta tu