| deM0 a întrebat:

vreau sa pun aceasta placa video la calculator
http://www.emag.ro/......EM2F2BBBM/ cam ce mi-ar trebui sa am la placa de baza ca sa mearga?
Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Janek21 a răspuns:

Trebuie sa ai un slot PCI Express pe placa de baza. In slotul respectiv se va monta placa video. Verifica pe net placa ta de baza si vezi daca la specificatii are un slot PCI Express, sau desfa unitatea centrala si verifica vizual daca ai slotul. Daca nu are, o sa cumperi degeaba placa video ca nu ai unde sa o montezi.