| Vasilache_Darius_1995 a întrebat:

Vreau sa stiu cum de scap de problema asta: de fiecare data cand intru intr-un joc. Stau un timp pe el si se inchide calculatorul. Calculatorul mai ruleaza dar se inchide monitorul. Si trebuie sa dau restart la PC. Raspunsul care e de folos primeste FUNDA!

3 răspunsuri:
| S8N a răspuns:

Calculatorul este prea slab si jocul iti strica placa video. Ea de la un timp nu mai functioneaza si daca o mai fortezi asa pana la urma o sa se strice de tot. Cand esti in joc, calculatorul cumva face galagie foarte mare si calculatorul se misca greu? Daca da, atunci cooler-ul nu reuseste sa raceasca placa video si ea incalzindu-se pana la urma se va arde.

| Styleboss a răspuns:

E problema la placa video, ori e cooler-ul bulit si nu-ti mai raceste placa si se infierbanta si iti da crack, sau e stricata placa cu totul din cauza ca ai fortat-o mult dea lungul timpului.

| Odd a răspuns:

Schimba placa grafica cu una cu o racire mai mare, jocurile iti suprasolicita placa grafica pentru ca e prea slaba.