| AlexICAAlexel a întrebat:

Vreau si eu niste jocuri fps care sa mearga pe sistemul asta:
2048 MB RAM
Procesor:Intel(R) Core(TM) 2 Duo E7200 @ 2. 53GHz (2 CPUs),~2. 5GHZ
Placa video:
Intel(R) G33/G31 Express Chipset Family,Intel GMA 3100, 256MB
STIU CA E CAM SLAB DAR DAU FUNDA CUI IMI SPUNE JOCURI FPS SA MEARGA BINEE PE ASTA!

3 răspunsuri:
| Gameru a răspuns:

Salut
PC este slab doar la placa video.Nu te lua dupa sistem req de pe net ca sunt foarte exagerate.Ia-ti o placa video de 1 gb sau 512 si te poti juca ce vrei tu.Eu de ex am Intel pentium dual core e2160, 2gb ram ddr2, placa video nVIDIA 1gb ddr5 128 de biti si joc splinter cell blacklist 20-25 fps, fifa 2014 30 fps, battelfield 3 nu stiu exact dar merge bine si nu sacadeaza toate pe medium-high. Sper ca te-am ajutat, daca vrei parere de placa video zi-mi bugetu si de cat o vrei(512, 1gb).
Cu prietenie
Gameru.

| AlexICAAlexel explică (pentru Gameru):

Ei bine, o placa Radeon x1550 de 512mb ar merge?

| Gameru a răspuns (pentru AlexICAAlexel):

Salut
Nu pentru ca este foarte slaba.Iti recomand o nVIDIA de 1gb ddr3 128 biti cel putin. Daca ai nelamuriri spune ca te ajut.
Cu prietenie
Gameru.