| rareseell a întrebat:

Salut tuturor, am petrecut cateva ore cautand un joc din copilarie insa nu am reusit sa il gasesc, nestiind numele desigur, de asta apelez la voi, in speranta ca stiti cum se numeste, o sa va fac o descriere cat pot de detaliata incat sa va dati seama daca l-ati jucat. In jurul anului 2010- 2011, am primit de la cineva un CD cu un joc f interesant, coperta jocului, atat in joc cat si pe CD, era cu o nava spatiala albastra, de altfel si nava pe care o pilotezi in joc, si era ca si cum nava aceea venea spre tine, cam asa arata coperta, jocul incepea intr o zona cu zapada daca tin eu bine minte unde tie ca pilot ti se prezenta nava lui spatiala cu care urma sa faci misiunile, o nava destul de mare si cu ceva texturi albastre, aceasta nava avea si picioare robotice, switch ul dintre zburat si mers cu nava se facea de pe tasta space, prima misiune cred ca incepea cu aceasta nava in zbor alatur de alte nave mai mari albastre din aceeasi echipa cu tine, care se indreptau catre un loc in care niste nave rosii aterizau pe pamant si trebuia sa le distrugi, pa campul de lupta, tu controland nava cu picioare, se vedeau grupuri de oameni, care erau mici pe langa nava si jocul era oarecum sandbox, puteai sa distrugi chestii pe acolo, puteai sa tragi si in grupuletele alea de oameni si sareau in sus rolling on the floor) si uneori mai ramanea cate un om singur care tragea in tine dar nu putea sa iti faca nimic ca era prea mic, trebuia sa distrugi navele rivale rosii dar si niste baza amplasate pe aproape era cumva echipa albastra versus echipa rosie, doar ca singleplayer. cam atat imi amintesc in detaliu despre joc, sper ca sunt destule detalii pentru a va face o imagine si a va aminti de joc, daca l ati jucat, multumesc mult las funda la cel care cunoaste jocul!

2 răspunsuri:
| AdrianaBacescu a răspuns:

Cauti pe google

| rareseell explică (pentru AdrianaBacescu):

Multumesc pentru ideea ingenioasa, inteleg ca am scris mult, dar din primele 2 randuri puteai deduce ca am facut asta deja