| anonim_4396 a întrebat:

Salut tuturor am si eu o intrebare, Poate unii stiti de jocul Metin2 poate altii nu stiti dar intrebarea mea este : Inafara de serverul oficial de metin2 (Ro, uk, etc.) pe serverele private de metin2, detinatorul are voie sa ia bani de la jucatori pentru a se intretine pe sine? sau pentru a-si intretine serverul de metin2? el luand bani de la jucatori in schimbul obiectelor mai puternice in joc. Am citit ceva pe internet care declara ca un server de metin2 privat este ilegal. Daca toti au servere de metin2 private la donatii de bani de ce ne obliga sa scriem la banca Depunere Numerar sau Alimentare Cont? Pe serverul oficial inteleg deoarece acolo nu este un cont public de pe care se i-a bani si acolo serverele sunt uriase si trebuie intretinute dar aici nu vad problema. Daca nu are voie sa detina un asa fel de server neoficial de pe care scoate bani buni ilegal pot sa il dau in judecata pentru frauda? deoarece sunt mai mult de 200 de jucatori care baga cam 50 de lei lunar in acest joc, dupa un calcul matematic detinatorul unui astfel de server scoate bani grei. Multumesc anticipat pentru raspunsuri tuturor, imi cer scuze pentru diacritice si un raspuns clar primeste funda.

4 răspunsuri:
| ogreaxel a răspuns:

Normal ca are voie. Nu obliga pe nimeni sa investeasca in acel joc, donezi daca vrei sau nu. Cat despre datul in judecata, pentru ce sa il dai? Pentru ca este destept si a facut un server de metin placut si foarte jucat si el scoate bani din asta? Spune-mi acel site sa vad daca este unul serios sau nu! Cel mai bine ar fi sa pui link-ul aici.

| anonim_4396 explică (pentru ogreaxel):

Nu are legatura siteul, chestia este ca am donat de 2/3 ori apoi fara sa folosesc coduri sau nimic si apoi m-am trezit cu contul gol, i-am spus detinatorului si nu se baga. Si la donatie de 500 Ron. infine, atunci de ce ma obliga sa scriu sa donatie la banca Depunere numerar sau Alimentare Cont?

Si daca le fac report la Gameforge? ca le-a copiat jocul si si-au editat varinata lor? Metinul despre care vorbesc nu are nici-o licenta Yimir sau Gameforge sau TPA. etc.

| ogreaxel a răspuns (pentru anonim_4396):

Ii poti dovedi detinatorului ca ai donat prin hartia care ti-a dat-o de la banca sau cu ce i-ai dovedit tu ca ai donat. Cat despre raport, nu cred, adica sunt peste 1000 de private, crezi ca ei nu stiu? Poti incerca, dar nu cred ca ai vreo sansa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu i-am dovedit prin chitante si prin poze din joc, filmulete aproape in fiecare zi dar nu doreste sa faca nimic.
Plusc da cada ii spun ca am donat, raspunde imediat, daca e alta problema se face ca nu vede.