| Ezic a întrebat:

Salut vreau sa achizitionez o placa video si m-am gandit la un GTX 1050 doar ca nu ma prea pricep la faa cu GB am vazut de 2 gb si de 4 gb si de 8 gb. Vreau sa stiu daca este diferenta mare de fps-uri in jocuri sau care e faza

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Indiferent cati gb va avea GTX1050 va ramane tot un GTX1050, nu conteaza cati gb are... conteaza pe cati Mb lucreaza pe 128 sau 256!

2 răspunsuri:
| j1NNNx a răspuns:

Automat placa de 4gb este de 2 ori mai buna decat placa de 2gb, insa conteaza si ddr, dar in special pe cati biti este
diferenta nu o sa fie foarte mare, insa pe cea de 4gb nu ar trebui sa ai frames drop

| Ezic explică:

Multumesc