| SiZZer a întrebat:

Recent m-am gandit sa imi achizitionez o placa video, si anume GTX 1050 TI. Problema este ca nu stiu daca se potriveste pe o placa de baza Socket 1150 din cate stiu. Dimensiunea placii video este de 219 x 118 x 40 mm. Sper sa ma ajutati.

Răspuns Câştigător
| KEiGHT a răspuns:

Merge!

7 răspunsuri:
| alexboss2020 a răspuns:

Merge fara probleme

| KEiGHT a răspuns:

Verifica daca ai placa cu PCI Express x16 (v 3.0)

| SiZZer explică (pentru KEiGHT):

Placa de baza sau placa video. Si cum verific?

| SiZZer explică (pentru KEiGHT):

Uite, asta este, calculatorul, Sistem Desktop PC Lenovo IdeaCentre H50-50 cu procesor Intel® Core™ i7-4790 3.6GHz, Haswell™, 8GB, 1TB, DVD-RW, nVidia GeForce GT730 2GB, Wi-Fi, Free DOS, Black, Mouse + Tastatura

| SiZZer explică (pentru KEiGHT):

Ce zici merge?

| SiZZer explică (pentru KEiGHT):

Am mai aflat niste informatii de pe un site, scrie asa la placa de baza, Placa De Baza
Placa de baza:
Intel
Audio:
HD Audio
Modem:
Nu
Retea:
LAN 10/100 Mbps
Porturi:
4xUSB 2.0
2xUSB 3.0
1x VGA
1 x HDMI
1xRJ45
3 x Audio(spate)
Frontal: 1 x Jack casti
1 x Jack microfon
Sloturi
1 x PCI Express x16
3 x PCI Express x1

| SiZZer explică (pentru KEiGHT):

Mersi, frumos!

| KEiGHT a răspuns (pentru SiZZer):

Merge!