| Andreispacerq a întrebat:

Vreau sa cumpar Fifa 17 dar nu stiu daca va merge bine pe laptop! Cate fps o sa am si pe ce pot juca low, medium?

1. Windows 7 Ultimate 64-bit

2.Processor Intel(R)Core(TM) i5-4288U CPU @ 2. 60GHz (4CPUs), 2.6 GHz

3.Memory 8.0GB RAM
4.Placa video Intel Iris Graphics

3 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

Aceasta este placa video: https://www.notebookcheck.net/Intel-Iris-Graphics-5100.91977.0.html
FIFA 17 nu este pe lista dar din propria experiență pot să îți spun că nici 30 cadre pe secundă nu scoți cu placa video integrată în procesor (Iros Graphics 5100).

| alexboss2020 a răspuns (pentru SilviaDulcik):

O sa scoata cam 20 cadre poate are vreo sansa de 30 cadre daca reduce rezolutia de la 1366x768 la 1280x720 dar nici atunci nu o sa se miste tocmai ok s-ar putea sa aiba frame-dropuri!

| alexboss2020 a răspuns:

Nu iti va merge deoarece nu ai o placa video dedicata! Merita sa incerci dar ai decat 20% sanse sa iti mearga ok!