| SeGe a întrebat:

Vreau sa fac un video-doua cu gaming, deci sa inregistrez atat gameplay-ul (jocul in sine) cat si, cu o camera web 720p, face reaction (pe mine, adica). Ce vreau sa stiu este : Cum fac sa incadrez imaginea de webcam undeva in coltul din dreapta sau oricare altul, al videoclipului? Cu ce program sa inregistrez jocul in sine, ca el sa apara cu o claritate 720p pe youtube? Cum fac sa utilizez microfonul din headset (casti) si nu pe cel de webcam? Cum sa fac sa nu se auda jocul in microfon, in timp ce joc?(In cazul in care se aude) Raspundeti, daca nu puteti la toate, macar la cateva. Voi da funda big grin

1 răspuns:
| PopAdrian a răspuns:

De obicei programele care inregistreaza te intreaba ce microfon vrei sa folosesti dintre cele detectate, iar in cazul claritatii, depinde de programul folosit.

Camera aia trebuie teoretic sa iti permita sa inregistrezi ce filmeaza, deci pornesti web-ul, pornesti programul ce iti filmeaza desktop-ul iar la final, intr-un program de editare video le suprapui astfel incat sa nu fie decalate (sa fie sincronizate). Spor!