| bambui21 a întrebat:

Salut, vreau să iau un ryzen 5 5500 însă nu știu dacă își face treaba cooler-ul stock, în câte grade ține procesorul în gaming?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

" bambui21 : procesorul se uzeaza mai rapid iar performanta si ia scade"

dacă tu zici că se uzează...așa o fi că pare că știi mai bine

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Fii liniștit, "își face treaba cooler-ul stock", fără probleme

| bambui21 explică (pentru sierra1):

Cam cate grade?

| sierra1 a răspuns (pentru bambui21):

" bambui21 : i-au un ryzen 5 5500"

nu te teme, se arde nimic și dacă se apropie de limita de Overheating, sunt o grămadă de protecții ce intră in funcțiune.

Deci "i-al"!

| bambui21 explică (pentru sierra1):

Salut, asta stiu insa la temperaturi ridicate constante procesorul se uzeaza mai rapid iar performanta si ia scade.

| sierra1 a răspuns (pentru bambui21):

" bambui21 : procesorul se uzeaza mai rapid iar performanta si ia scade"

dacă tu zici că se uzează...așa o fi că pare că știi mai bine