| Edy_9245 a întrebat:

Vreau sa ii iau unui prieten placa lui video, dar problema este ca pc-ul lui s-a ars. Banuiesc ca doar placa de baza, nu si restul componentelor. Este sanse ca placa video sa mai fie functionabila?

2 răspunsuri:
| DavidoffUser a răspuns:

Deci tu ii cumperi prietenului tau placa lui video. Tare!
Nu vrei sa mi-o cumperi mie pe a mea? Am nevoie de alta mai buna.
Sunt/Este multe sanse sa fie totusi functionala/functionabila.
Raspuns de 10 000 puncte:
a) este, functionabila
b)sunt, functionala
c)sunt, functionabila
d)este, functionala

| mrexcess99 a răspuns:

Poti fii mai precis? Un "pc" nu se arde total. Trebuie sa testezi fiecare componenta sa vezi care da "fail". Poti lua placa video de la el sa o testezi daca functioneaza in parametrii normali si apoi daca e totul ok o cumperi, asta e cea mai buna varianta. Ruleaza un stress test timp de o ora/doua si daca nu da "fail" e perfect functionala.