| Lucian_Olteanu_2003 a întrebat:

Salut.
Vreau sa imi cumpar Farming simulator 17 pentru pc de la Altex sau de pe steam.Pot sa joc Multiplayer sau trebuie sa mai cumpar ceva dlc?

8 răspunsuri:
| OneReason a răspuns:

Daca il cumperi de la Altex Emag, o sa iti dea un cont de activare si il poti activa pe steam, uita-te dupa insigna steam pe spate ca sunt unele care se pot activa si pe origin, si oriunde l-ai activa steam, origin da poti sa joci si multiplayer nu ai nevoie de dlc, de dlc ai nevoie doar daca vrei ceva nou pe joc obiecte etc de exemplu la euro trucking simulator l-am cumparat dupa Altex si l-am activat pe steam si am putut sa joc si online, si mi-am cumparat un dlc cu ceva steaguri cu unele tari noi care nu erau implimentate in joc.

| Lucian_Olteanu_2003 explică (pentru OneReason):

Dar daca cumpar de pe g2a sau eneba Farming simulator 17 steam key merge si online?

| OneReason a răspuns (pentru Lucian_Olteanu_2003):

Da, doar daca e pentru steam licenta si o activezi da merge si online normal, eu iti recomand mai bine 19, sau 22 ca tot apare acum nou

| Lucian_Olteanu_2003 explică (pentru OneReason):

Cum adica sa activez licența?

| OneReason a răspuns (pentru Lucian_Olteanu_2003):

Licenta e un cod pe care il introduci pe steam sau origin

| Lucian_Olteanu_2003 explică (pentru OneReason):

Am inteles dar daca cumpar cd cu jocul de la Altex pot sa il dau si la cineva sa il aibe sau doar eu pot?

| OneReason a răspuns (pentru Lucian_Olteanu_2003):

Pai daca ii dai codul si il foloseste el tu nu mai poti sa il folosesti poate fi activat doar o singura data, doar daca cumperi 2 cd-uri si unul pentru tine si unul pentru el 2 coduri stii, sper ca te-am ajutat

| Alex77777777777777777777u a răspuns:

Merge! Dlc este un fel de mod prin care se adaugă ceva în plus în joc pe simulatoare de obicei sunt numite dlc.uri dar pe celelalte sunt moduri