| Andreeee0098766 a întrebat:

Vreau sa îmi cumpăr fifa 20 de pe olx pentru ca nu am bani sa îl iau nou. Am găsit un băiat dar e din alt oraș și a spus sa ii plătesc prin cont bancar și de asemenea ca nu îmi da codul jocului pana nu primește banii. Cum pot sa am încredere ca îmi va da codul? Sau dacă trimit banii dacă ii pot returna cumva în caz ca este o teapa... Va rog dați-mi un sfat.

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Mergi pe incredere, in caz de teapa trebuie sa ajungi pe la politie sa il declari pentru inselaciune si sa contactezi banca sa blocheze suma de bani.

5 răspunsuri:
| Andreeee0098766 explică (pentru Intruder19):

Ideea e ca sunt minor, nu știu cine ma ia în serios la politie sau cum sa ma descurc cu banca? pare foarte ok băiatul, are și aproximativ 30 ani, și vorbește foarte frumos și corect, de obicei țeparii nu fac asta, m-a așteptat deja câteva zile, nu m-a grăbit deloc, anunțul este ok zic eu, poți verifica https://m.olx.ro/......cROCk.html dar tot mi e frica.

| Intruder19 a răspuns (pentru Andreeee0098766):

Pare ok, vad ca are mai multe anunturi.

| Andreeee0098766 explică (pentru Intruder19):

Da... Mulțumesc mult!

| Luca_David_1978 a răspuns:

Nu da banii, te sfatuiesc sa mergi sa te intalnesti cu el personal sau daca nu, cauta o alta oferta. Sigur e teapa.

| HelpaR0 a răspuns:

Salut! Ai luat jocul? Nu a fost teapa?