| anonim_4396 a întrebat:

Urmeaza sa plec la munca in Anglia si acolo o sa-mi deschid cont bancar, in tara nu am avut de-a face cu bancile si nici parintii mei nu au cont in banca, sunt pensionari.
Ideea este ca eu vreau sa le trimit lunar bani 1000 lire, la ce banca in Romania sa si deschida unul dintre ei cont? poate sa fie cont de pensii? conteaza ce fel de cont? am inteles ca este bine ca banca din strainatate sa coincida cu cea din Romania unde sunt trimisi banii ca nu se iau comisioane, sau se iau dar mai mici. Acuma eu nu stiu poate imi dati si mie un sfat...

Multumesc!

1 răspuns:
| BJK1903 a răspuns:

Salut,dar nu poti sa trimiti bani prin wester union?