| Mihai7u7u7 a întrebat:

Salut!
Vreau sa îmi cumpăr un PC și nu știu dacă este bun in jocuri și alte detalii.

https://altex.ro/......DIGITAL34/

Răspuns Câştigător
| alexxx31 a răspuns:

Salutare! Din păcate nu cred că este posibil să vezi dacă este sau nu varianta low-profile, însă pot să îți spun cu mâna pe inimă că diferențele între GTX 1650 si GTX 1650 Low Profile este una mică, neînsemnată din punctul meu de vedere. Varianta normală are Boost Clock-ul putin mai ridicat, dar te asigur că acesta nu ar schimba cu mult performanțele. Cât despre sistemul ales de tine over-all? Să vedem. I5-10400F, un procesor de buget care nu este nici prea slab dar nici prea bun. Își face treaba cât-de-cât, depinde și pentru ce achiziționezi tu PC-ul. 16GB RAM, destul de modest însă nu cred că ai nevoie de mai mult dacă nu faci rendering, editing sau activități asemănătoare ce necesită o memorie RAM mai mare. Un SSD de 240GB pe care Îți poți pune Windows-ul și un HDD de 1TB, decent - super decent. Aș încadra acest sistem undeva la medium-high, dar repet depinde pentru ce vrei tu să îl folosești. Multă baftă!

| Mihai7u7u7 explică (pentru alexxx31):

Mulțumesc din inimă pentru răspuns
Îl voi folosi pentru gaming dar nu jocuri foarte wow
GTA 5, CS GO,DBD, FIVE M, PUBG, TOMB RAIDER, cred că o să ducă destul de ok zic eu.

5 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Merge, as opta pentru un i7 cu 32 gb de ram depinde si de bugetul tau.

| Mihai7u7u7 explică (pentru aditimus):

Am o mica nelămurire, niste prieteni îmi spun că cică ar fi gtx 1650 low profile ce părere ai?

| Stefan927 a răspuns:

Este bun, am eu unul (tot de la Altex), e MYRIA, are un i5-9400f, gtx 1650 si 8gb ram, imi duce cam orice joc, deci si ăsta iti duce cam orice joc

| Mihai7u7u7 explică (pentru Stefan927):

Mulțumesc frumos de comentariu Stefan!