| Sorinlelele a întrebat:

Vreau sa imi deschid un server de cs 1.6. Nu am experienta in domeniu, am vazut cateva site-uri pe net care oferta host 2 euro pe luna. Dupa ce cumpar o sa am un panou in care modifc serverul sau cum functioneaza? Multumesc anticipat big grin

1 răspuns:
| Emanuel9598 a răspuns:

Hosturile dedicate ofera: Ftp, panou cu consola IPtongueort poate si dns. Marog la fel de bine poti cumpara un vps cu ftp deschis si sa faci serverul sa ruleze tot timpul in fundal. Oricum configurezi server-ul dupa il uploadezi in ftp cu un ftp client.