| Oni21 a întrebat:

Vreau sa imi fac un PC nou, am mai postat dar unii au zis ca placa video nu e buna si chestii de astea, deci vreau o parere mai experta.
Ce placa video s-ar potrivi pentru urmatoarea configuratie (pana in maxim 700 lei)?

Sursa Rasurbo Silent-Power DLP-55.1, 550W (PSU)

2 x Memorie Kingmax 4GB, DDR3, 1333MHz, PC10600

HDD Western Digital Caviar Blue, 1TB, 7200rpm, 32MB, SATA

Procesor AMD Phenom II X4 955 Quad Core, 3200 MHz, 6MB, socket AM3, Box

Placa de baza MSI GF615M-P33, socket AM3

Astept pareri!
Multumesc!

1 răspuns:
| Assasincraft a răspuns:

Calculatorul tau, merge bine, dar placa e buna imbuntatesteti pc-ul bagati Hz o sa te ajute la jocurile cu grafica mare, daca stii e posibil sa ai o eroare de la windous unele sunt fake si altele sunt bune ai grija sa nu-ti supra incarci calculatorul astfel adio. Sper ca te-am putut sa te ajut.