| Xd_Velescu_Paul_1994 a întrebat:

Vreau sa imi instalez si eu Pes 2013. Imi va merge daca am PC asa?
Processor: Intel(R) Core(TM)2 Quand CPU Q 8300 @ 2.50 GHZ 2.45 Ghz
Installed Memory (Ram) : 2GB
System Type: 32-bit operating System
Pen and Touch: No pen and touch is available for this Display.

Vreau sa mai precizez ca placa video este GeForce GTS 250, 512 MB

Vreau sa ma ajutati, va rog!

Răspuns Câştigător
| edit28 a răspuns:

Da, in general la jocuri, daca placa video e mai buna decat procesorul se recomanda o rezolutie mai mare, iar daca procesorul e mai bun decat placa, o rezolutie mai mica.
In cazul tau procesorul are nota 7, placa nota 6, asa ca o rezolutie x1024 maxim ar fi buna zic eu. Daca poate monitorul.

10 răspunsuri:
| edit28 a răspuns:

Merge fara nici-o problema pe medium-high

| Xd_Velescu_Paul_1994 explică (pentru edit28):

Daca Imi merge Pes 2010 inseamna ca am rezolutia la PC buna, nu?

| Xd_Velescu_Paul_1994 explică (pentru edit28):

Mersi Frumos! Iti dau funda! Dar, niste drivere video, audiu, etc pentru wiodows 7 nu stii de unde sa iau?

| edit28 a răspuns (pentru Xd_Velescu_Paul_1994):

Driverele se iau in functie de piesele calculatorului. Scrie pe google "driver" si numele procesorului, placii video sau de baza.

| Xd_Velescu_Paul_1994 explică (pentru edit28):

Costa bani? :O

| edit28 a răspuns (pentru Xd_Velescu_Paul_1994):

Nu

| Xd_Velescu_Paul_1994 explică (pentru edit28):

E ceva gen Nvdia driver video?

| Xd_Velescu_Paul_1994 explică (pentru edit28):

Boss, nu imi merge pesul, habar nu am ce are. CE pot sa fac? Te pot contacta sa mi-l faci tu?

| edit28 a răspuns (pentru Xd_Velescu_Paul_1994):

Daca ai steam, baga kazoo11 la prieteni, daca nu asta e

| Xd_Velescu_Paul_1994 explică (pentru edit28):

Skype/mess nu ai?

| edit28 a răspuns (pentru Xd_Velescu_Paul_1994):

Da, in general la jocuri, daca placa video e mai buna decat procesorul se recomanda o rezolutie mai mare, iar daca procesorul e mai bun decat placa, o rezolutie mai mica.
In cazul tau procesorul are nota 7, placa nota 6, asa ca o rezolutie x1024 maxim ar fi buna zic eu. Daca poate monitorul.