| Antonies a întrebat:

Vreau sa ma apuc de youtube. Adica nu de vlog, un canal de gaming ( doar jocul ). Am un pc cu 8 GB rami etc deci nu e o problema pc. Vreau :
1. Un program de filmat bun. Adica claritatea sa fie aceeasi cum vad eu, sa inregistreze si sunetul jocului tot la fel de bine ) si sa nu apara scrisul cu ce program filmez gen la bandicam sus.
2.Un program bun de taiat, editat videoclipul.
Va rog.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sony vegas filmeaza cel mai bine si tot cu el poti si edita, ce e drept costa, dar meritawinking (daca ala consideri un pc bun...eu am 8gb ram, i7 3,2, nVIDIA geforce 820m 128bit 2gb si deja nu il mai suport, e prea slab, daca vrei sa filmezi iti trebuie ceva mai bun decat ce ai tu deja, dar asta e doar o parerewinking )