| sandmonkey a întrebat:

Salut, vreau sa-mi iau un laptop dar sunt 2 modele diferite : i5 4210h gtx 960m 4gb sau i7 4710hq gtx 860m 4gb
Pe care l-ati recomanda? Vreau sa-l iau in general sa ma joc si jocuri gen gta 5, csgo, dead by daylight etc.
Mersi

2 răspunsuri:
| dinaprilie a răspuns:

I7

| glasulfilologului a răspuns:

Eu îl recomand pe cel i5, dacă tu ai zis ca pentru jocuri vrei sa l iei. De ce i5? Pentru ca are placa video mai buna fata de cel cu i7, iar în jocuri placa video face in mare parte toată treaba.