| anonim_4396 a întrebat:

Salut You, am aflat de curând câți bani face un un șef de al meu doar dintr-o aplicație de pe google, pe Android mai precis și așa vrea sa incerc și eu... Așa că vă întreb pe voi.

Ce îmi trebuie pentru a crea un joc pe Android?

Trebuie să plătesc ceva înainte sau după?

Unde caut tot ce trebuie să știu despre a-mi deschide acest business?

Programe aplicații? Pe telefon sau pe PC?

Ce trebuie sa fac? Cine îmi explică pas cu pas despre tot ceea ce trebuie făcut, are funda. Mulțumesc

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

"Cn îmi explică pas cu pas despre tot ceea ce trebuie făcut, are funda."

cred că ar trebui să dai fundă unor cursuri universitare. Dacă vrei să fii competent, fără măcar 1-2 ani de programare "la vârf" nu credă că faci bani din jocuri create de tine