| LoneDog a întrebat:

Salutare, am facut un sistem pentru gaming pe pc garage si as vrea sa stiu ce parere aveti. Mai exact, daca se potrivesc piesele si cam ce jocuri as putea juca pe el (2-3 jocuri sa-mi fac o parere), si la ce fps. Bugetul e la limita, eventual daca nu se potrivesc ceva piese, le schimb si sa fie tot undeva la maxim 3200 RON. Multumesc.

Link catre wishlist: http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/949877/

2 răspunsuri:
| Muntenaşu_Sebastian_1998 a răspuns:

In primul rand placa de baza nu este recomandata pentru gaming... daca te uiti la placa de baza la secificatii o sa vezi ca nu o recomanda pentru gaming.Dar celelalte piese sunt ok pentru jocuri

| marianbeks a răspuns:

Frate tu ai acolo ditai unitatea. Daca procesorul e compatibil cu placa de baza atunci pentru celelalte componente nu ar trebui sa iti faci griji.Iti zic cu mana pe inima ca o sa te joci orice joc lansat pe piata de acum si inca cam vreo 3-4 ani fara probleme.Acum ai putea incerca bineinteles dupa ce cumperi toate acele componente Watch Dogs, Thief, Assassins Creed 4.