| Spucii a întrebat:

Ce parere aveti de sistemul acesta: https://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/2880378/, se potrivesc componentele si daca da ce jocuri ar putea rula pe el,

Răspuns Câştigător
| XYZ02 a răspuns:

Da se potrivesc, dar problema ar fi ca in maxim 3 luni vor fi lansate procesoarele de generatia 8-a Coffee Lake, unde i3 are 4nuclee fizice, i5 are 6nuclee fizice, iar i7 are 6nuclee fizice cu hyperthreading.

Ceea ce inseamna ca i3-ul de genreatia 8-a o sa fie la el de performant ca i5-ul tau.

Personal as avea putina rabdare sau as merge pe Ryzen.

2 răspunsuri:
| Mihai1810 a răspuns:

Da se potrivesc. Vei putea rula majoritatea jocurilor nou aparute.

| Ironwin a răspuns:

Da, sunt alese bine. Te poti juca orice joc aparut pana acum si probabil tot ce o sa apara in urmatorii ani.