| gruia a întrebat:

Salutare.am instalat un videocard nou gforce gtx520 dupa care nu imi mai apare sonorul, chiar dupa ce am reinstalat Realtek audio nu imi apare nimic. ajutorrrrrrrrrrrrrrrrr

2 răspunsuri:
| monstrulet a răspuns:

Astia de la nVIDIA is un pic cam nebuni... cand instalezi placa video iti baga si un driver de sunet de la ei, care mai mereu nu e compatibil...
1. Dezinstaleaza driverii la placa video (complet)
2. Dezinstaleaza realtek audio
3. Instaleaza driveri la placa video si AI GRIJA sa NU bifezi HD audio (de preferat bifeaza doar driverul video si physx).
4. Instaleaza realtek audio.
Si ai grija sa dai restart pe parcurs, cand iti cere.happy

| marian_3133 a răspuns:

Posibil sa iti fi ars placa audio (mie mi s-a intamplat sa mi se arda placa de retea) pentru ca pana sa montezi placa nu ai lasat pc-ul scos din priza cateva minute (vreo 10)