| George13_2287 a întrebat:

Salutare; am o problema de fapt nu stiu sigur. vreau sa va cer staful in privinta temperaturii pc-ului

Temperaturi masurate cu SpeedFan:Core0 - 52(grade), daca umblu putin pe el mai mult 60 maxim
:Core1:47(grade), daca umblu. 53 maxim

Componente PC: am o placa de baza gygabyte G41M-COMBO, socket 775
Placa video Gigabyte nVidia GT 220, 1024MB, GDDR3, 128bit, HDMI, PCI-E
Procesor Intel® Pentium® Dual Core E5700, 3.0GHz, socket 775, Box
2 GB RAM

Intrebarea mea care este.happy Temperatura e ok? Pe placa mea de baza se poate modifica ventilatia cooler-ului?

PStonguec-u il am de 3 zile.

Răspuns Câştigător
| Ceapone66 a răspuns:

Temperatura despre care vorbesti e foarte normala pentru un procesor. Fa-ti griji daca vezi ca se apropie de 90 grade. Dar si atunci o sa se opreasca PC-ul ca sa nu se arda procesorul. Sunt bine gandite masinariile astea.
PS: Te ingrijorezi degeaba. Da o fundita daca te-am lamurit.