| DementialRoby a întrebat:

Am o problema legata de minecraft pe care nu reusesc sa o repar si nici nu prea stiu cum. Atunci cand a aparut versiunea de 1.7.9, putin mai tarziu a aparut si optifine pentru aceasta versiune.Problema mea este ca atunci cand activez optifine 1.7.9 Ultra, minecraftul o ia razna si vad mereu prin mapa pentru ca nu se incarca calumea. Intrebarea mea este de ce am problema asta si cum as putea sa o rezolv? Ofer FUNDA pentru cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| KIibrDM a răspuns:

Hmm. La optiunea Chunk Loading, scoate Multi-Core-ul, nu stiu exact cum e, nu mai joc minecraft, dar vezi sa nu fie pe Multi-Core

1 răspuns:
| MrAnonym a răspuns:

Poate fi slab PC.Ar fi bine sa folosesti versiunea 1.7.2