| Adrain121 a întrebat:

Salutare,am si eu o intrebare si va rog sa-mi raspundeti sincer.
Intrebarea suna cam asa:
Am urmatoarele componente :
-3 GB ram
-procesor Intel celeron single core 2ghz
-placa video VIA chrome9 HC IGP de 64 de mb
-si sistem de operare windows xp sp3
As dori sa stiu daca LOL functioneaza la minim pe acest PC.
Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Ai nevoie de minim dual core si placa video dedicata.

| notefree a răspuns:

Nu,placa video ar trebui sa aibă minim 512 mb
Procesorul este single core
Pc-ul nu va fi in stare

| Ssssmokin a răspuns:

Din cate am citit pe internet despre placa video cica ar fi integrata pe o placa de baza. Eu iti recomand un upgrade atat procesor cat si placa de baza si ram daca sunt ddr sau ddr2. Si daca reusesti iti poti lua si o placa video.

| immaBeast a răspuns:

Sincer...nu prea cred, de placa aia video nu cred ca am auzit pana acum. laughing
Procesorul nu este nici macar dual-core, este cu un singur nucleu, adica foarte slab.
Eu am avut un laptop cu 3 gb ram, procesor dual core si placa video Intel de 1gb, si imi mergea lol-ul cu toate setarile pe minim si rezolutia cea mai mica.
Cat despre pc-ul tau, nu prea cred ca o sa-ti mearga.

| Adrain121 explică:

Multumesc de ajutor, cat despre upp, ma las pagubas nu merita sa bagi bani in pc daca el nu este asa nou!