| Stely_Stelian_1986 a întrebat:

Salutare!
Am un pc cu urmatoarele componente
256mb video
4gb ram ddr2
3,1ghz Intel celeron (2cpu)
200gb hard
sistem de operare windows 7 64bit
Daca as schimba placa video cu una de 1gb s-ar simtii? Multumesc Mult!

Răspuns Câştigător
| flixbuster a răspuns:

Nu neaparat, depinde de mai multe aspecte: chip video, tip memorie, frecventa memorie, latime magistrala. Adica daca iei o placa video cu chip mai slab decat ce ai, memorie ddr2 in loc de ddr3, 600 mhz in loc de 1000 mhz si 64 bits in loc de 256 bits, degeaba ai 1 GB RAM video pe noua placa ca va merge mult mai prost decat cea veche.

Daca dai modele exacte de placi (veche, noua) se pot face comparatii mult mai la obiect.

| Stely_Stelian_1986 explică (pentru flixbuster):

Stiu asta, dar se va simti vreo diferenta? cam cat la %

1 răspuns: