| BoBoAlin a întrebat:

Salutare, am un pc cu un Procesor I3-7100 CPU @ 3.90 GHz, 4 GB rami sistem de operare pe 64 bit și o placă video GeForce GT730. Ar putea rula GTA 5 pe low fără probleme?

8 răspunsuri:
| denisQ00 a răspuns:

Ar putea rula gta 5, cam in 60 fps 40 fps dar aia 4 gb ram... O sa ai drop frame, dar poti incerca mai bine iti iei inca 4 gb ram

| BoBoAlin explică:

Update: Mi-am comandat incă 8GB rami, o să intampin probleme si cu cei 12 GB rami?

| AgentTorque a răspuns (pentru BoBoAlin):

Eu am 12 si nu se simte lag nici stutter nici freeze

| BoBoAlin explică (pentru AgentTorque):

Poate ai o placa video sau un procesor mai bun decât al meu?

| AgentTorque a răspuns (pentru BoBoAlin):

Procesorul este din 2009-2010 (numai tin minte) dar placa este din 2017 (gtx 750 ti low profile)

| BoBoAlin explică (pentru AgentTorque):

Mi am comandat 8 Gb ram și o sa-mi schimb și placa video și nu o sa mai fie probleme

| mAkKaX a răspuns:

In cel mai bun caz iti va merge 40-60FpS datorita faptului ca ai doar 4GB Ram si daca mai ai si alte aplicatii deschise in fundal iti va cauza mult lag, in princiupiu ar trebui sa ti mearga ok

| BoBoAlin explică (pentru mAkKaX):

Dacă aș mai cumpăra incă 4GB ar trebui să meargă ceas? happy