| myhay9898 a întrebat:

Salutare, am windows 8.1 si nu imi merge jocul Counter Strike, orice versiune as incerca.
Pur si simplu descarc jocul, il instalez, apoi cand incerc sa intru in el nu se deschide nimic.
Am incercat diferita metode, dar nici una nu a dat roade, dau funda!

2 răspunsuri:
| elvisel a răspuns:

Windowsul este instalat recent?
ai mai jucat jocuri pe el cara iti da aceleasi errori?
Esti sigur ca ai directx/netframework. Microsoft visual c++ updatate
Ai updatat driverul placii grafice?

| Johnnyx1 a răspuns:

Incearca Urmatoarele metode :
Dai click dreapta pe executabilul jocului si dai la compatibilitate si la sistem operare bifezi si selectezi windows 8.1
pasul 2 daca tot nu merge:
Fa update la drivere placa video
Descarca directx cel mai nou
Descarca c++
pasul 3 daca tot nu merge:
opreste antivirusul din windows
pasul 4 daca tot nu merge:
testeaza sa vezi daca merg alte jocuri si sa vezi daca numai cu cs ai probleme
daca merg si alte jocuri cauta un cfg care poate rezolva problema si daca nu merg si alte jocuri reinstaleaza windowsul.
pasul 5 daca tot nu merge:
incearca sa il rulezi cu administrator daca tot nu merge da-mi add skype ionutccriste si o sa te ajut.
Bafta!