| Andrei_Noru_1999 a întrebat:

Salutare as dori sa-mi maresc Dedicated Video Memory pe un Lenovo G50-30 normal ea este de 64 MB dar la Total Available Graphics Memory este de 1792 si la shared sistem emory de 1728

P.S.
Am urmarit multe tutoriale unele aratau ca pot modifica din bios cantitatarea de Dedicated Video Memoy dar eu nu pot as vrea sa stiu cum safac sa mi-a maresc

Va rog ajutati-ma am:
4GB ram
2.16 dual-core
chip type: Intel(R) HD Graphics
Rulez windows 8.1 Pro

Scuzati categoria n-am stiutunde sa o postez.

Răspuns Câştigător
| FlorinCiokan a răspuns:

Acele tutoriale sunt niste porcarii.
Chiar daca faci ceva sa iti arate ca placa video e mai mare ea in real e la fel. Nu poti sa o maresti luand din ram sau mai stiu eu cum. Nu ai nimic ce sa faci sa maresti placa video sau sa o schimbi ca e laptop. Daca era PC o inlocuiai pur si simplu.