| XxXAl3x2014XxX a întrebat:

Cine imi poate spune cum pot avea mai multa memorie dedicata la placa video.Am vazut pe internet ca daca ai de ex : 2gb ram trebuie 215 mb, la 4 gb 512 mb si la peste 8 gb ram 1024 mb.Nu stiu de ce mie imi arata ca am 256 in loc de 512 care ar trebui sa i am, pentru ca am 4 gb memorie ram.Am incercat din bios cum arata in multe tutoriale de pe youtube dar cred ca bios-ul meu nu sunt sigur daca este updatat si nu cred ca as face, pentru ca as buli pcu-l. Daca ma puteti ajuta dau FUNDA! Uitati toate informatiile:
-Adapter type :NVIDIA GeForce 9300M GS
Adapter information:
-Chip Type GeForce 9300M GS
-DAC type Integrated RAMDAC
-Adapter string GeForce 9300M GS
-Bios information :Version 62.98.3c.0.37 (asta este ver. de bios)

Total Available Graphics Memory :1519 MB
Dedicated Video Memory : 256 MB
System Video Memory : 0 MB
Shared System Memory : 1263

3 răspunsuri:
| AdrenalinTm a răspuns:

Procesorul tau are o limita nu inseamna daca ai 32 giga ai 4 giga PROcesorul are o limita
Processor Graphics ‡ Intel® HD Graphics 4600
Graphics Base Frequency 350 MHz
Graphics Max Dynamic Frequency 1.2 GHz
Graphics Video Max Memory 1 GB

| AdrenalinTm a răspuns (pentru AdrenalinTm):

Si limita aia nu o poti depasi daca iti pui mai multi rami ai citi prosti de pe net
chiar mam si uitat sa vad daca e adevaratlaughingcredeam ca sa ajuns la UN AJA NIVELL al tehnologiiei peste noapte

| Whitecore a răspuns:

E o prostie cu 2GB RAM - 215.
Placile video vin din fabica setate si nu poti face nimic. Eventual sa iti iei una bune.Recomandat cel mai bine minim sa fie 2GB si 256 bit pe placa video si daca esti gamer si vrei sa joci ti-ar fi buni si 4GB RAM.Te-ar ajuta foarte mult, iar procesorul sa fie neaparat Dual core