| Bogdann1107 a întrebat:

Salutare,ce laptop sa aleg?
Am un buget de 5000ron si nu stiu ce laptop de gaming sa aleg ( nu vreau dekstop).
Din ce am cautat si interesat pe la prieteni am doar 2 obtiuni care sunt urmatoarele.
Acer Predator Helios 300 sau Asus Rog (nu am unul fix in bugetul acesta)
Sunt decis 70% sa il aleg pe acesta https://www.pcgarage.ro/......inux-black
Credeti ca ar fi cea mai buna alegere? Sau exista ceva mai bun la bani acestia din partea Asus ROG?

Astept pareri si referinte!

Răspuns Câştigător
| mickeyMT a răspuns:

Dupa mine, cea mai mare problema (si singura) cu laptop-ul pe care l-ai ales tu este faptul ca nu ai prea multa memorie de stocare.
256gb ssd este super, dar cam putin dupa mine!
Incearca ceva care sa vina si cu un HDD de 1TB pentru ca nu o sa iti ajunga prea mult memoria aia.
Uite aici: https://www.pcgarage.ro/......cklit-2yr/
Aici ai un mic dezavantaj si anume, ai 128gb stocare pe ssd, fata de 256, dar eu zic ca este suficient pentru windows si un joc, doua. Restul poti sa pui pe hdd si o sa iti ruleze fara probleme.

| Bogdann1107 explică (pentru mickeyMT):

Raman la Helios 300 multumesc pentru raspunshappy

1 răspuns: